ניהול זמן !!!

אחת הבעיות המרכזיות עליהן מתלונן בעל עסק היא זמן. ככל שהעסק גודל בעל העסק מרגיש לחוץ יותר עצבני יותר, לא עומד בעומס, יש תקלות וכמובן שאפשר לשכוח משעות עבודה נורמליות שלא לדבר על חופשים.

מומלץ לקחת פנקס ועט ולרשום מטלות עתידיות. לאחר מכן, יש לקחת כל מטלה ולהגדיר אותה בזמן. גם זמן משוער לביצוע המשימה וגם תאריך התחלה וסיום לפי הזמן המשוער. לבסוף יש לסדר את המטלות לפי סדר עדיפות.

נשמע פתרון פשוט מידי??? אכן כך!

פשוט אבל עובד!!!

התחילו להכין רשימות מיד והתוצאות לא יאחרו לבוא...

טוהר מולטימדיה

הדרך שלך להצלחה!!!

האם כולנו אנשי מכירות?

מאת: אדיר עדני הכהן  |  פורסם ב: 18.07.2012 / 11:52:41

אני איש מכירות?!?!

פעמים רבות אני שומע מלקוחות שלי את המשפט "אני לא איש מכירות!"... או "מכירות זה לא התחום שלי!"... תגובתי בדרך כלל היא חיוך מאוזן לאוזן. בשלב זה, אני מבקש מהלקוח לשבת ולהירגע (משום מה, המילה מכירות מייצרת חומר כימי במוח, הגורם לעצבנות יתר).האם כולנו אנשי מכירות?

"יש לך ילדים?אני שואל אותו, 
"בוודאי כבר סיפרתי לך עליהם..."
"תזכיר לי ?!?!"...
"יוני הבן הגדול שלי... זה שיודע לקרוא והוא עוד לא בכיתה א'...".
"אה נכון צודק... דרך אגב מה עם הסובארו שלך מכרת אותה
?"

"מה פתאום סובארו ... טויוטה!!! מה אתה משווה?!? המנוע כאן הרבה יותר חזק! היא שומרת יותר על הערך שלה והמצב שלה מעולה! אם אתה מכיר מישהו..."
"כן... אני יודע... להגיד לו שיתקשר אליך..."
"דרך אגב", אני ממשיך... "ראיתי שקנית מדפסת חדשה לעסק, מה היה רע בישנה?"
"תגיד אתה רציני
?" הוא שורק בבוז... "זאת מדפסת לייזר 400L החדשה. מוציאה לי 1034 דפים בדקה והכי מדהים שיצא לי להחליף טונר רק פעם בחצי שנה" הוא מסביר בהתלהבות. 

בשלב הזה אני משתתק ומסתכל עליו לכמה שניות. "הכול בסדר" הוא שואל... אני עונה שמצוין, ושאני שמח לדעת שאני מדבר עם איש מכירות מדופלם... "על מה אתה מדבר" בד"כ תהיה התגובה... "אני כבר אמרתי לך לפני רגע שאני ממש לא איש מכירות.. זה לא התחום שלי"...

אז זהו שכן!!!

בכל רגע נתון אנו מעבירים מסרים של מכירה לסובבים אותנו... רוצה שהבן שלך יאכל את ארוחת הבוקר שלו? כל מניפולציה שתפעיל או תפעילי, פותחת תהליך של מכירה... מנסה להרשים את הבוס? נכון בדיוק אז אתה מבצע תהליך מכירה של... עצמך, הכישורים שלך וכ"ו... ומה עם פגישה ראשונה בתהליך זוגי... ואחריה עם בני המשפחה... ואח"כ כשמנסים לשמור על זוגיות עד 120??? כל יום הוא תהליך מכירה שכולנו עוברים! אנו מוכרים את עצמנו לסובבים אותנו, כי אנחנו מבינים שבסופו של דבר אנחנו נרוויח מכך. לפעמים מדובר בשכר כספי ממש, לעיתים בהערכה כבוד או תשומת לב... ולעיתים בנחת רוח...
 

מי שישכיל להבין זאת, הדבר יקל עליו כאשר יגיע לסגור עסקאות הקשורות למשלח ידו... זוכר איך גרמת לאדם שפגשת בעבר, לחבב אותך? השתמש באותה טכניקה מול לקוחותיך... זוכר בפגישה הראשונה עם בוס או מנהל שהיה לך, כיצד השתדלת להרשים אותו בכישורים שלך... השתמש במסרים אותם ניסית להעביר, רק שעל הכישורים שלך, מישהו אחר הולך לשלם לך... ואם אתה לא הבוס של עצמך, הבוס שלך יהיה מרוצה מאוד מהתוצאות!!!

אז לפני שאנחנו נלחצים שוב ממכירות הגיע הזמן שנכיר בכך...

כולנו אנשי מכירות!!! בואו נלמד לנצל את זה לטובתנו.

 

הערה: ישנן טכניקות רבות לשיפור יכולת מכירה וסגירת עסקאות, אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה כלים להצליח בחיים כמעט בכל תחום... להשקיע בקורס מכירות איכותי או לכל הפחות, בספר המלמד טכניקות של מכירה... אין ספק שמידע כזה ישדרג לכם את החיים בכלל ואת היכולת העסקית בפרט ואתם תרגישו בכך מיד!!!

 

בהצלחה!

(-:

תגובות הגולשים