ניהול זמן !!!

אחת הבעיות המרכזיות עליהן מתלונן בעל עסק היא זמן. ככל שהעסק גודל בעל העסק מרגיש לחוץ יותר עצבני יותר, לא עומד בעומס, יש תקלות וכמובן שאפשר לשכוח משעות עבודה נורמליות שלא לדבר על חופשים.

מומלץ לקחת פנקס ועט ולרשום מטלות עתידיות. לאחר מכן, יש לקחת כל מטלה ולהגדיר אותה בזמן. גם זמן משוער לביצוע המשימה וגם תאריך התחלה וסיום לפי הזמן המשוער. לבסוף יש לסדר את המטלות לפי סדר עדיפות.

נשמע פתרון פשוט מידי??? אכן כך!

פשוט אבל עובד!!!

התחילו להכין רשימות מיד והתוצאות לא יאחרו לבוא...

טוהר מולטימדיה

הדרך שלך להצלחה!!!

מי צריך יועץ עסקי?

מאת: אדיר עדני הכהן  |  פורסם ב: 27.11.2011 / 21:12:11

 מי צריך יועץ???

בעלי עסקים רבים מתמודדים עם קשיים וברוב המקרים מעדיפים לפתור אותם לבד.
כאשר מציעים להם חברים קרובים או בני משפחה לקחת יועץ, הם מיד נעמדים על שתי רגלייהם האחוריות ושורקים בבוז... "יועץ ??? מי צריך יועץ?!?! עד עכשיו הסתדרתי מצויין  בלי. עד היום לא התייעצתי עם אף אחד ותראו לאן הגעתי... אני סומך על עצמי ועל תחושת הבטן שלי ואף אחד לא ייעץ לי יותר טוב ממה שאני מייעץ לעצמי". " למה שאני גם אוציא כסף על יעוץ על מה שאני כבר יודע לעשות לבד. הוא לא מכיר את העסק כמוני, הוא לא מבין את השוק כמוני, את הלקוחות כמוני ובכלל... מה הוא מבין..."., "עד היום תחושות הבטן שלי הביאו אותי לאן שהגעתי, האינטואיציה שלי לקחה אותי כל כך גבוהה והכל הלך חלק... אז יש לי קצת קשיים, אני אפעיל קצת את תחושות הבטן שלי ואפתור אותן מייד"...

זכור!!! החלטות פזיזות המגיעות מהבטן סופן שיגרמו לנזק גדול... אפילו לסגירת העסק.

נכון... כשפתחת את העסק עבדת רק מהבטן... עובדה!!! זה עבד!!! אך מה שעבד בהתחלה כשאתה לבד ללא עובדים, כשההוצאות שלך קטנות יחסית לא יעבוד תמיד. כישלון עכשיו משמעותו ההשלכות על בני אדם שעובדים תחתיך ואף על עסקים רבים שסיפקו לך סחורה או נתנו לך שירות. והכי חשוב כישלון עכשיו ישליך על העסק שלך שכבר גדל והפך להיות משהו אחר, עסק שנתת לו שנים של השקעה ובשניה אחת הכל יכול לרדת לטמיון.

בדוק כמה יועצים יש לאנשים שבמשך שנים בנו אמפריות לתפארת. בדוק האם הם עדיין עובדים מהבטן או שכבר החליפו את הבטן עם סטטיסטיקות, יועצים ומנכ"לים מקצועיים. במהרה תגלה שדווקא אלה אשר למדו מהנסיון, דוקא הם מקיפים את עצמם בדעות ומסקנות של אחרים, גם אם משמעות הדבר, החלטות שיהיו מנוגדות לתחושות הבטן שלהם. בסופו של דבר, גם אם יחליטו מהבטן, תמיד יוכלו להעמיד מול החלטתם את מסקנת הסובבים אותם ויהיו מוכנים לתוצאות אם החלטתם תיכשל. בנוסף תהיה להם היכולת להבין משמעות של כישלון כזה, ואולי אפילו היכולת להתמודד עם הכישלון, כי יועציהם חזו להם מראש את ההשלכות של כישלון כזה. כך יותר קל לחזור אחורה ולפחות לתקן במקצת נזק שיגרם לאחר החלטה שכזו שבאה מ"הבטן".
אולם מי שפועל לבד, כי הוא "הכי מבין" או כי "אף אחד לא מבין כמוהו" בסופו של יום ייכשל גם אם לא מיד ויצטרך להתמודד לבדו עם הכישלון ולעיתים כתוצאה מכך, יצטרך לוותר על עסק חייו. את כל זה יכול היה למנוע לו רק התייעץ, לו רק שמע דעות אחרות או מסקנות אחרות, שהיו מונעות ממנו את עוגמת הנפש.

אל תחכה לנפילה או לבעיות שיטרידו את מנוחתך בלילה, קח לך יועץ...אפילו פגישה אחת בשבוע. דבר איתו, ספר לו על החלטות שעשית ועל כאלה שאתה רוצה לעשות. ספר לו על החלומות שלך, איך הייתה רוצה שיראה העסק שלך בעוד כמה שנים שמע את דעתו, אולי תמצא שאתה קרוב לכך יותר ממה שחשבת.

תן לבטן שלך עזרה, ותגלה שהיא תכאב לך הרבה פחות כשתחליט החלטות בעתיד.

 

טוהר מולטימדיה מספקת יעוץ פרסומי ושיווקי לחברות במחירים הזולים בשוק, החברה מבינה את הקושי של שוק העסקים ובעיקר העסקים הקטנים בישראל. עסקים רבים  משקיעים כסף רב בפרסום ללא הבנה נכונה של השוק ומבזבזים כסף רב שבמקום להביא להם לקוחות גורם לכך שיסגרו את העסק מהר משציפו אנו נלווה אתכם ונכוון אתכם למקומות הנכונים וניתן לכם בנוסף לייעוץ המקצועי גם סיועי טכני. ניכנס איתכם לתוך העסק נלמד אתכם לנהל נכון ולארגן נכון את העסק. נסייע לכם בשיווק בגרפיקה באמצעי דפוס וקידום מכירות וכן בבניית אתרים וקידומם.

תגובות הגולשים