ניהול זמן !!!

אחת הבעיות המרכזיות עליהן מתלונן בעל עסק היא זמן. ככל שהעסק גודל בעל העסק מרגיש לחוץ יותר עצבני יותר, לא עומד בעומס, יש תקלות וכמובן שאפשר לשכוח משעות עבודה נורמליות שלא לדבר על חופשים.

מומלץ לקחת פנקס ועט ולרשום מטלות עתידיות. לאחר מכן, יש לקחת כל מטלה ולהגדיר אותה בזמן. גם זמן משוער לביצוע המשימה וגם תאריך התחלה וסיום לפי הזמן המשוער. לבסוף יש לסדר את המטלות לפי סדר עדיפות.

נשמע פתרון פשוט מידי??? אכן כך!

פשוט אבל עובד!!!

התחילו להכין רשימות מיד והתוצאות לא יאחרו לבוא...

טוהר מולטימדיה

הדרך שלך להצלחה!!!

מהו יועץ עסקי?

מאת: אדיר עדני הכהן  |  פורסם ב: 27.11.2011 / 21:07:44

מהו בעצם יועץ עסקי?
נחלק את ההסבר לשלשה חלקים:

 הצופה

חשבו על עצמכם כעל שחקנים במשחק שחמט. אתם מרוכזים בלוח המשחק, ומנסים להבין כיצד יפעל היריב במהלך הבא. כל אחד מכם ינסה ליזום מהלך, שיכריע את יריבו. כאן בעצם נכנס הצופה. רבים מכירים את התופעה המעניינת של צפיה במשחק שחמט. בזמן ששני היריבים מרוכזים בלוח המשחק, פעמים רבות הצופה מן הצד, מצליח לזהות בברור את טקטיקת המהלכים אותם נוקטים שני הצדדים ולעיתים אף לזהות מהלכים שאף אחד מהיריבים לא זיהה, למרות שכלל אינו מעורב במשחק עצמו. הצופה הוא כמובן דוגמה ליועץ. יועץ עסקי מגיע לצפות מן הצד בעסק המעורב במשחק אסטרטגיה מול יריבים קשים. אפשר להגדיר יריבים גם את הלקוחות וגם את בעלי העסקים המתחרים. מעורבותו של היועץ באה לידי ביטוי בכך שכצופה מהצד הוא אינו מוגבל מלחצים פחדים או כל רגש אחר המשפיע על בעל העסק. וכך יכול היועץ לבחון נכון את מהלך העניינים ולכוון את בעל העסק בע"ה לכיוון הנכון. כמובן שיועץ טוב לאחר שזיהה את הבעיות בעסק, מפסיק להיות רק צופה מן הצד והופך להיות ליועץ אקטיבי המעורב בשינויים שהעסק זקוק להם. יועץ שנשאר רק כצופה במהלכים הבאים אינו לוקח יוזמה ואינו נכנס אל תוך לוח המשחק אינו יועץ עליו אנו ממליצים.

 

המאמן:

כולנו מכירים את משחק הכדורגל. שחקנים המתאמנים מידי יום ביומו בכדי להגיע למטרה אחת ויחידה הכרעת היריב. כל שחקן כשלעצמו- מוכשר, בעל רצון טבעי וחזק לנצח וכמובן כושר אישי מצוין. נראה כי ברגע שיעלה אל המגרש, מיד יפרוץ קדימה ויכריע את יריבו. 
לרוב מסתבר כי יכולותיו של כל שחקן בנפרד אינם שוים מאומה, במשחק קבוצתי. שם חייב להיות חוט המקשר בין השחקנים המעולים שעל המגרש בכדי שידעו לעבוד נכון יחד ובשיתוף פעולה בדרך להכרעת היריב. כאשר אין שיתוף פעולה כזה התבוסה מתבקשת. בשל סיבה זו, בראש כל קבוצה עומד מאמן. תפקיד המאמן לחבר בין כל השחקנים ולגרום להם לעבוד בסינרגיה מושלמת בכדי שיהוו כוח מושלם שיכריע את היריב בקלות. כמובן שהחיבור מתבצע ע"י אותה אסטרטגיה שבונה המאמן ומכוונת כל שחקן ליעודו המתאים לו בכדי שישלים עם חבריו את פאזל הניצחון. כמובן שהיועץ הוא המאמן אשר אשר בונה את אסטרטגיית המישחק. חשוב לזכור שבין השחקנים יש מנהיג הוא הקפטן. הקפטן מקשר בין השחקנים עם כישורי הההנהגה שלו. רבים המשמשים כקפטנים הופכים מאמנים לבסוף, לאחר ששילבו את יכולות המנהיגות שהקנו לעצמם כשחקנים, עם היכולת לאמן ולהחדיר אסטרטגיות שונות לשחקנים על המגרש. כשם שמפנה המאמן את מקומו בסופו של דבר לקפטן הקבוצה כך אמור היועץ לפנות את מקומו למנהל העסק, לאחר שלימד אותו וניתב אותו אסטרטגיות ניהל וכיצד עליו לנהוג בכדי לכבוש מטרות ויעדים.


המורה:

מי מאיתנו לא מכיר את המשפט "מורה טוב מורה לחיים". מי מאיתנו לא למד אצל מורה לפחות אחד שהשאיר עלינו רושם לכל החיים. זה יכול להיות מורה בבית הספר, חבר טוב, הורה, אח, בוס מהעבר הרחוק ואפילו ספר שקראנו ופתח לנו זוית ראיה אחרת בהסתכלות על החיים. העניין הוא שאחרי שאותו חבר, מורה, או ספר, שינו לנו את זוית הראיה וגרמו לשינוי במעשים שלנו, גם אם בהתחלה היו לצידנו לאחר שלימדו אותנו להתמודד לבד עם הבעיה שניצבה מולנו לא היינו צריכים את עזרתם והמשכנו לבד ובכך היה יחודם. היכולת שלהם לסייע לנו גם כשהם לא לצידנו בזכות היותם מורים מצויינים. כך בעצם אנו בוחרים את היועץ. יועץ טוב אינו יועץ שנשאר צמוד לבעל העסק ומבלה שעות בשבוע במחיצתו גם לאחר שגרם לשינוי אצל בעל העסק. יועץ טוב הינו יועץ שמשחרר את בעל העסק להתמודד לבדו ומכין אותו בצורה נכונה להתמודד עם קידום ופיתוח העסק שלו גם בטווח הארוך וגם כשהוא אינו המצא לידו. חשוב לדעת כי לא מומלץ להישאר ללא יועץ כלל גם לאחר שלמדת "לשחות" נכון. גם לאחר שלימד אותך היועץ כיצד להתמודד לבד בכל המישורים עם היותך בעל עסק הן בשיווק ופרסום נכון של העסק שלך הן בניהול וארגון נכון של העסק שלך דאג לפגישה שבועית אחת קצרה עם היועץ שלך ונהל איתו התייעצויות טלפוניות. אל תשכח בעולם העסקים ככול שאיש העסקים עשיר יותר ובעל שליטה גדולה יותר על נכסים וכוח אדם הוא מחזיק יותר יועצים שצמודים אליו ומסייעים לו להחליט בכל החלטה חשובה (ראה ערך הצופה).

 

טוהר מולטימדיה מספקת יעוץ פרסומי ושיווקי לחברות במחירים הזולים בשוק, החברה מבינה את הקושי של שוק העסקים ובעיקר העסקים הקטנים בישראל. עסקים רבים  משקיעים כסף רב בפרסום ללא הבנה נכונה של השוק ומבזבזים כסף רב שבמקום להביא להם לקוחות גורם לכך שיסגרו את העסק מהר משציפו אנו נלווה אתכם ונכוון אתכם למקומות הנכונים וניתן לכם בנוסף לייעוץ המקצועי גם סיועי טכני. ניכנס איתכם לתוך העסק נלמד אתכם לנהל נכון ולארגן נכון את העסק. נסייע לכם בשיווק בגרפיקה באמצעי דפוס וקידום מכירות וכן בבניית אתרים וקידומם.

תגובות הגולשים